Інформація для пацієнта

Повну інструкцію з медичного використання Ви можете знайти за цим посиланням

Про Вазар А

Вазар А – це комбінований лікарський засіб, що містить 2 діючі речовини: Амлодипін та Валсартан.

Амлодипін блокує кальцієві канали та гальмує надходження іонів кальцію в гладкі м'язи судин. Це призводить до розслаблення судин, зменшення їх периферичного опору, внаслідок чого знижується артеріальний тиск, зменшується навантаження на серце, а також покращується кровопостачання серцевого м’яза, головного мозку та інших органів і тканин.

Валсартан блокує рецептори ангіотензину ІІ, зокрема їх підтип АT1, в результаті чого усувається спазм судин, знижується виділення альдостерону, знижується зворотне всмоктування натрію в нирках. Загалом усі ці ефекти призводять до зниження артеріального тиску.

Амлодипін та Валсартан підсилюють дію один одного, знижуючи артеріальний тиск більшою мірою, ніж кожен із компонентів окремо.

Вазар А використовується для лікування артеріальної гіпертензії у пацієнтів, артеріальний тиск яких не регулюється за допомогою лише одного Амлодипіну чи Валсартану.

Вазар А як комбінований препарат є альтернативою лікуванню Амлодипіном та Валсартаном у формі окремих таблеток. Це дозволяє пацієнту приймати 1 таблетку Вазару А замість двох окремих з відповідними діючими речовинами.

Важливо розуміти, що основною метою зниження артеріального тиску є зменшення ризику таких серцево судинних ускладнень як інсульт та інфаркт міокарда.

Застосування при артеріальній гіпертензії

По 1 таблетці на добу незалежно від дози, яку приписав Вам лікар.

Таблетки Вазар А можна приймати незалежно від прийому їжі, запиваючи невеликою кількістю води.

Приймайте виключно такі дози, які виписані Вам лікарем. Виконуйте всі його рекомендації. Тільки лікар може визначати та коригувати дозу.

Ні в якому разі самостійно, без відома лікаря, не збільшуйте та не зменшуйте виписану Вам дозу а також рекомендовану тривалість лікування.

Вазар А слід приймати у той час доби, який рекомендований лікарем. Важливо, щоб з дня в день цей час був однаковим.

За умови регулярного застосування максимальний терапевтичний ефект препарату Вазар А досягається зазвичай протягом 2–4 тижнів і утримується на досягнутому рівні в ході тривалої терапії.

Навіть, якщо через деякий час від початку лікування Ваше самопочуття покращилося, Ви маєте продовжувати виконувати вказівки лікаря, в тому числі й прийом антигіпертензивного препарату. Адже високий артеріальний тиск часто протікає безсимптомно.

Ліки, що зменшують артеріальний тиск, в тому числі Вазар А, приймаються невизначено довго, часто впродовж усього життя. При цьому такі ліки є лише частиною всього комплексу лікування, що включає в себе модифікацію способу життя, в тому числі дієту, фізичну активність, а також, за потреби, й інші препарати. 

Не можна самостійно змінювати дози чи припиняти прийом Вазару А без погодження з лікарем, адже недосягенння цільових рівнів артеріального тиску значно підвищує ризик розвитку інфаркту та інсульту.

Прийміть пропущену таблетку одразу як Ви про неї згадали. Однак, якщо до наступного регулярного прийому залишається часу менше, ніж пройшло з моменту пропущеного прийому, тоді варто дочекатися наступного прийому і продовжувати лікування в звичайному режимі.

Якщо Ви прийняли більше, ніж одну таблетку Вазару А, негайно повідомте про це свого лікаря.

Симптомами передозування можуть бути:

-          зниження артеріального тиску;

-          запаморочення;

-          прискорене серцебиття.

Якщо з моменту передозування пройшло небагато часу, доцільно викликати блювання або провести  промивання шлунку, прийняти активоване вугілля. Однак успішне  проведення даних заходів не виключає повідомлення лікаря та подальший моніторинг стану

Значне передозування Вазаром А може призвести до  вираженої та потенційно тривалої системної гіпотензії (зниження артеріального тиску), у тому числі з шоковим станом і летальними наслідками.

При неможливості зв’язатися з Вашим лікарем, негайно викликайте швидку медичну допомогу.

Важливі застереження та особливі ситуації

Протипоказано приймати Вазар А:

·         особам із алергією до будь-якого із складників даного лікарського засобу;

·         вагітним та жінкам, які планують завагітніти;

·         особам, які мають цукровий діабет та/або порушення функції нирок (швидкість клубочкової фільтрації < 60 мл/хв/1,73 м2) та приймають при цьому лікарські засоби, що містять аліскірен;

·         хворим із тяжкими порушеннями функції печінки такими, як цироз, погіршення відтоку жовчі;

·         пацієнтам із звуженням аорти тяжкого ступеня та іншими захворюваннями, в основі яких лежить обструкція вивідного тракту лівого шлуночка;

·         хворим з первинним гіперальдостеронізмом;

·         особам зі спадковими проблемами непереносимості галактози, дефіцитом лактази Лаппа або мальабсорбції глюкози-галактози.

Не можна приймати Вазар А також і особам, які не досягли 18-річного віку.

Щоб підібрати для Вас максимально безпечне лікування, Ваш лікар повинен знати про такі Ваші стани та захворювання, навіть, якщо вони вже минулому:

·         будь-які проблеми із серцем (серцеві напади, інфаркт міокарда, тощо);

·         захворювання нирок;

·         захворювання печінки.

Повідомте свого лікаря також, якщо Ви перебуваєте на низькосольовій дієті.

В цілому багато лікарських засобів можуть взаємодіяти з Валсартаном та Амлодипіном, не тільки ті, що перелічені нижче. Тому повідомте свого лікаря про будь-які препарати, які Ви зараз приймаєте, завершуєте приймати чи збираєтесь приймати. В першу чергу про такі:

 • калійзберігаючі діуретики (наприклад, спіронолактон), препарати калію, замінники солі, що містять калій, або інші лікарські засоби, що можуть збільшувати рівні калію (наприклад, еплеренон);
 • інгібітори АПФ (еналаприл, каптоприл та ін.) та аліскірен;
 • препарати літію;
 • нестероїдні протизапальні препарати (наприклад, ацетилсаліцилова кислота (> 3 г/добу), ібупрофен, напроксен, диклофенак, індометацин, мелоксикам, целекоксиб та ін.);
 • циклоспорин;
 • антибактеріальна терапія (рифампіцин, еритроміцин, кларитроміцин);
 • інгібітори протеази (наприклад, саквінавір, індинавір, ритонавір);
 • протигрибкові засоби (наприклад, клотримазол, ітраконазол, кетоконазол);
 • верапаміл, дилтіазем;
 • протисудомні засоби (наприклад, карбамазепін, фенобарбітал, фенітоїн, фосфенітоїн, примідон);
 • препарати на основі звіробою;
 • симвастатин;
 • дантролен (інфузія).
 • інші антигіпертензивні засоби або препарати, побічним ефектом яких може бути зниження АТ (напр., трициклічні антидепресанти, альфа-блокатори, що застосовуються для лікування доброякісної гіперплазії передміхурової залози);

Якщо у Вас цукровий діабет і Ви уже приймайте препарат, що містить в своєму складі аліскірен, тоді Вам уже не можна приймати Вазар А.

Грейпфрутовий сік може посилювати дію компонентів Вазару А, тому слід утриматися від споживання цього соку в період, коли Ви приймаєте даний лікарський засіб.

Не можна вживати калієвмісні дієтичні добавки чи замінники солі поки Ви приймаєте Вазар А, за виключенням ситуацій, коли це дозволив чи рекомендував лікар.

Вживання алкоголю може призвести до ще більшого зменшення артеріального тиску і спричинити ряд побічних реакцій. 

Слід враховувати, що при прийомі Вазару А іноді може виникати запаморочення або втома. Однак вплив його компонентів на здатність керувати транспортними засобами і машинами є легким або помірним. В будь-якому разі під час водіння та в ситуаціях, які вимагають від Вас спритності, потрібно бути особливо уважним та обережним.

Якщо Ви вагітна, Вам не можна приймати Вазар А.

Якщо Ви завагітніли на фоні прийому Вазару А, припиніть його прийом та одразу повідомте про цю ситуацію свого лікаря.

Даний лікарський засіб може спричинити враження або навіть смерть плода, якщо приймати його під час другого чи третього триместру вагітності.

Невідомо чи Валсартан або Амлодипін проникає в грудне молоко та чи може зашкодити немовляті. Тому бажано використовувати інші методи лікування з краще встановленими профілями безпеки застосування в період годування груддю.

Побічні дії

Безпека фіксованої комбінації Валсартану з Амлодипіном була оцінена у ході 5 контрольованих клінічних досліджень.

Найчастішими (1-9 випадків зі 100) були такі побічні реакції: Назофарингіти, Грип, Гіпокаліємія, Головний біль, Астенія, Підвищена втомлюваність, Почервоніння обличчя та припливи,  Периферичні набряки. Щодо периферичних набряків, то це відомий побічний ефект Амлодипіну. Однак при застосуванні комбінації Амплодипін/Валсартан частота його виникнення в цілому відмічалась рідше, ніж на тлі застосування Амлодипіну окремо.

Рідко (в 1-9 випадків з 1 000) відмічалися: Гіперчутливість, Непритомність, Тривога, Порушення зору, Шум у вухах, Гіпотонія, Екзантема, Гіпергідроз, Свербіж, М’язові судоми, Відчуття тяжкості, Полакіурія, Поліурія, Еректильна дисфункція,

Нечасто (в 1-9 випадках з 10 000) фіксувались такі поібічні рекції: Ортостатична гіпотензія, Парестезія Абдомінальний дискомфорт та біль у верхніх ділянках живота, Анорексія , Гіперкальціємія , Гіперліпідемія , Гіперурикемія , Гіпонатріємія , Порушення координації , Запаморочення , Постуральне запаморочення*, Сонливість , Ослаблення зору, Запаморочення, Відчуття серцебиття, Тахікардія, , Кашель, Фаринголарингеальний біль, Запор , Діарея , Сухість у роті , Нудота , Еритема, Висип, Артралгія, Біль у спині, Припухлість суглоба, або найбільш значимими чи тяжкими

*ПОРАДА Щоб попередити постуральне запаморочення, підводьтесь із лежачого чи сидячого положення повільно.

Небажані реакції, що раніше відзначалися при застосуванні одного з компонентів препарату (амлодипіну або валсартану), гіпотетично можуть також виникати і при застосуванні препарату Вазар А, навіть якщо вони не були відмічені у ході проведення клінічних досліджень або в період після виходу на ринок. Усі вони детально описані в інструкції з медичного використання.

Упаковка, зберігання

Коробка містить 1 або 2 блістери

В блістері – по 14 таблеток.

Вазар А не потребує спеціальних умов зберігання. Однак зберігати його варто у недоступному для дітей місці.

Інформація про виробника та реєстрацію

Виробником препарату Вазар А є «ПЛІВА Хрватска д.о.о.» (входить в групу компаній, що належать Тева Фармацевтікалз Лтд.),

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності – Прілаз баруна Філіповича 25, 10000 Загреб, Хорватія.

ТОВ "Тева Україна",

Проспект Павла Тичини 1-В, м. Київ.

Тел. 044 594 7080